logo Magnesia

Kur atrodas Magnesia avots?

Kur atrodas Magnesia avots?

Slavkovas mežs

Vienīgā vieta Eiropā, kurā pateicoties unikālajiem avotiem, atrodas dabiskais magnijs, kurš spējigs nodrošināt ikdienas magnija devu.
Magnesia sastāvs

Slavkovas meža vienreizējā daba

Savā ceļojumā no dabas dzīlēm Magnesia jāpārvar čūskakmens kārta, tas ir iezis, kas sevišķi bagāts ar magniju. Tas nokļūst ūdenī, pateicoties oglekļa dioksīdam, kas veidojies vietējās vulkāniskās darbības rezultātā.

Čūskakmens un oglekļa dioksīda kombinācija ir tik reta, ka visā Eiropā to atradīsim tikai nedaudzos kvadrātkilometros Slavkovas mežā.


„Magnesia” avots atrodas Slavkovas dabas parkā un tā apkārtnes teritorija ir 606 km2

Šī neskartā daba tiek sargāta no cilvēka iejaukšanās jau 40 gadus.

Ar minerālūdeņu avotu daudzumu un dažādību tā ir viena no visnozīmīgākajām atradnēm Eiropā.

Pavisam šeit zemes virspusē no dzīlēm iztek 160 avoti ar sešiem dažādiem ūdens veidiem

Neparasta vietējā parādība ir ūdens avoti ar gāzi.

Dabas unikālais pierādījums ir endēmiskie augi – sugas, kādas citur pasaulē neatradīsiet.

Visvērtīgākā teritorija un burtiski botāniķu paradīze ir t. s. Mņihovas čūskakmens apgabals.

Slavkovas meža ietvaros atradīsiet pavisam 21 Eiropas nozīmes biotopu. Šie biotopi ir iekļauti ekologijas tiklā Natura 2000.

Bez avotiem šeit ir arī gan kūdras purvi, gan slapju un purvainu pļavu apgabali.

Kā daba spēj radīt Magnesia?

Dabas parks Slavkovas mežs

neskartā daba Rietumčehijas sirdī – sniedz drošu aizsardzību vietējiem unikālajiem avotiem.

Infiltrācijas Ūdens

Slavkovas mežā iet cauri iežu kartām, kuras darbojas kā dabisks filtrs. Ūdens ir pasargāts no negatīvas cilvēku darbības ietekmes.

Ūdens satiekas ar terciārā perioda magmatiskās izcelsmes CO2

(oglekļa dioksīdu), kas pa spraugām un lūzuma līnijām ceļas uz augšu, satiekas ar ūdeni, kurā izšķīst un palīdz izšķīst citām minerālvielām. Oglekļa dioksīds “Magnesia” ūdenim piešķir dabisku, ļoti maigu dzirkstīgumu.

Dzīlu dens

kas piesātināts ar oglekļa dioksīdu, dabiski bagātināts ar iežu vides minerālvielām. Unikālo magnija saturu “Magnesia” iegūst, pateicoties iezim, ko sauc par čūskakmeni.

100m dziļums

Minerālūdens Magnesia

tiek iegūts tieši no dabiskā avota 100 metru dziļumā, bez cilvēka rokas pieskaršanās.

Magnesia sastāvs

KATJONI(mg/l)
Mg2+ 170
Ca2+ 37,4
Na+ 6,17
ANJONI(mg/l)
Cl- 2,11
SO42- 11,1
HCO3- 970

Izšķīdinātās cietvielas: 788 (mg/l)

Magnesia. Visā Eiropā jūs neatradīsiet līdzīgu.

ZīmolsMgNaKopējais mineralvielu saturs
Magnesia 170,00 6,17 788,00
Hépar 110,00 14,00 2580,00
Quézac 95,00 225,00 1656,00
Badoit 85,00 165,00 1200,00
Contrex 75,00 9,00 2078,00
San Pelegrino 56,00 44,00 1109,00

Avots: www.mineralwaters.org.

„Magnesia” īpašība ir augsts magnija saturs, un zems nātrija daudzums ar vidēju mineralizāciju. Ko tas nozīmē? Šis ūdens papildina magnija (Mg) deficītu, nenoslogojot organismu ar citām vielām, īpaši ar nātriju (sāls).

Minerālūdens Magnesia satur 170 mg magnija vienā litrā. Izdzerot vienu 1,5 l pudeli, jūs uzņemsit 68 % no ieteicamās magnija dienas devas.

„Magnesia” ir ideāls un dabisks magnija avots jūsu ķermenim.

Vēsture

Grünská kyselka – Magnesia vecākā māsa

Mūsdienu minerālūdens “Magnesia” vēsturiskā priekštece ir unikālā “Grünská kyselka”, kas labvēlīgās iedarbības dēļ augsti novērtēta jau 19. gadsimtā.

  • 1893. g. Pirmo reizi tiek minēts par “Grünská kyselka” ūdens iegūšanu un pielietošanu.
  • 1899. g. Avota īpašnieks Engelberts Culēgers izplata ūdeni pa visu pasauli.
  • 1902. g. Pirmās pozitīvās atsauksmes par “kiselkas” labvēlīgo iedarbību uz cilvēku veselību sniedz ārsti speciālisti.
  • 1928. g. Minerālūdens “Grünská kyselka” zelta laiki, pateicoties Loseru ģimenes iegūldījumam modernizētajām uzpildišanās līnijām.
  • 1928. g. Tiek dibināts leģendārais traktieris „Almbrünnl”. Traktiera īpašais dzēriens bija lieliska kafija, kas tika pagatavota no minerālūdens “Grünská kyselka”.
  • 1939. g. Sākas Otrais pasaules karš. Ir liecības, ka avotus savā pārziņā pārņema Vācija.
  • 1990. g. Pēc režīma krišanas tiek pienemts lēmums izveidot jaunu urbumu, valsts uzņēmuma “Rietumčehijas avoti” vadībā.
  • Mūsdienās - Lielisko avota minerālūdeni ar nosaukumu “Magnesia” iegūst un izplata uzņēmums “Karlovarské minerální vody”. Tas ir neaizstājams magnija avots katrai dienai.

Speciālisti iesaka veselībai

Magnijs, kas ir minerālūdenī „Magnesia”, pozitīvi ietekmē cilvēka veselību, to apstiprina virkne zinātnisko pētījumu,kurus veica ietekmīgākās Eiropas valsts iestādes.

 “Magnijs ir ceturtais visizplatītākais elements cilvēka ķermenī un otrais visizplatītākais šūnās. Magnijs ir nepieciešams vairāk nekā 300 dzīvu organismu dzīvības un vielmaiņas reakcijām cilvēka ķermenī. Modernajā industriālajā sabiedrībā cilvēkam mūsdienas dzīvesveida deļ patstāvīgi nepietiek magnija, tas ir vajadzīgs normālai muskuļu darbībai, galvenokārt sirds muskulu funkcionēšanai, nervu funkcijām un procesiem kas nodrošīna energijas ražošanu. Prof. MUDr. Zdeņeks Zadāks CSc., Pētniecības un attīstības centrs, Kārļa Universitāte, Prāga

 “Magnijs ir pamata elements šūnu dzīvei, to nevar aizstāt ne ar vienu citu elementu. Tas ir nepieciešams enerģijas radīšanai (svarīgs muskuļiem, piemēram, sportojot) un vispārējai ķermeņa olbaltumvielu apmaiņai (muskuļu, fermentu un lielākās daļas ķermeņa dzīvo audu veidošanai), palīdz centrālās nervu sistēmas darbībai, piemēram, mācoties. Tas ietekme uz fertilitāti (auglību) un mazina noslieci uz spontāniem abortiem.” Prof. Dr. Šāndors A. Kišs, Segedas Universitāte, Budapešta

 Čehijas Ārstu kamera pēc Zinātniskās padomes un ekspertu slēdziena iesaka minerālūdeni “Magnesia”.

Lai uzlabotu un analizētu šīs tīmekļa vietnes izmantošanu, mēs izmantojam sīkdatnes. Sīkdatnes mēs kopīgojam arī ar saviem sociālo mediju, reklāmas un analīzes partneriem, kuri šos datus var kombinēt ar citu informāciju, kas vai nu iegūta tieši no jums (ko esat tiem sniedzis), vai ko tie ieguvuši tādēļ, ka izmantojat viņu pakalpojumus. Sabiedrības “Karlovarské minerální vody, a.s.” no sīkdatnēm iegūtā informācija nesatur nekādus personas datus. Paliekot šajā tīmekļa vietnē, jūs paužat savu piekrišanu šīs informācijas izmantošanai.